12.10.2024 Reportaža: Arsenal - Leicester city (28.09.2024)

Končno je bila sreča na naši strani in smo dobili karte za ogled tekme Arsenala.

Družinsko smo se odpravili v London, na tekmo Premier lige, med Arsenalom in Leicester cityem, ki je potekala 28.09.2024.

Stadion in klubsko trgovino smo seveda obiskali že dan prej, da smo bili na dan tekme oboroženi z navijaškimi dresi.

S podzemno železnico smo se odpeljali na postajo Arsenal, kjer je bil naš najmlajši navijač ves nasmejan ter poln energije in navdušenja. Pred tekmo smo se malo sprehodili po ulicah okrog stadiona, pregledali stojnice z navijaškimi rekviziti in se počasi pripravljali na tekmo. Začetek tekme je bil odličen. Napadali smo ves čas, Leicester se je samo branil... Končno je v 22. minuti prišel prvi zadetek in veselje na tribunah, ob koncu polčasa pa še enkrat, po zadetku super Trossarda, za rezultat dve proti nič. Po prvem polčasu je vse kazalo, da bomo z lahkoto premagali Leicester, vendar smo v 47. minuti doživeli hladen tuš in znižanje vodstva na 2 proti 1. Še naprej smo napadali, ampak v 63. minuti je spet sledil šok - izenačenje. Zadnje pol ure smo napadali iz vseh položajev in žoga nikakor ni hotela v gol... potem pa je prišla 95. minuta in po kotu žoga do Trossarda, ki je streljal, žoga pa se je od Ndidija odbila v mrežo. Kakšna eksplozija na tribunah! Nor občutek, ko prideš do zadetka v zadnjih izdihljajih tekme. Le 3 minute kasneje, po hitrem protinapadu, do zadetka še odlični Kai Havertz in zaključek tekme z lepo zmago s 4:2. Ob prvem obisku Arsenalove tekme, na domačem igrišču si nebi mogli zaželeti boljšega končnega rezultata. Vsi smo bili super veseli in upamo, da se ponovno vrnemo na stadion Emirates v bližnji prihodnosti.